Žatecké domy očima studentů FA ČVUT

Ve spolupráci s Fakultou architektury ČVUT a Žateckým okrašlovacím kolektivem připravujeme výstavu architektonických studií. Instalace nám odhalí vize studentů Fakulty architektury zpracovaných na akademické půdě mezi lety 2013 a 2018. Výstava se může stát prostorem pro další diskuzi o péči o stavební dědictví nejen v centru města.

studenti_domy

Žatecké dvorky 2019

Již podruhé se letos otevřou dvorky historických objektů v rámci Dnů evropského dědictví. Během celého odpoledne budou mít návštěvníci možnost nahlédnout do běžně nepřístupných míst v centru města a zapojit se do různých tématicky naměřených činností. A dál? bude sídlit v prostoru bývalé spořitelny (Náměstí Svobody 9), které byla až do svého zastřešení také jedním z dvorů žateckých domů.

zatecke dvorky 2019

Den architektury 2019

Po úspěšném Pěškobusu napříč 20. stoletím se vydáme společně s občanským sdružením Kruh na architektonickou procházku v našem městě. Tradiční duo Monika a Eva provedou tentokrát posluchače architektury po historickém centru, kde se zaměří na novostavby, rekonstrukce a revitalizace veřejného prostoru vzniklé během tří svobodných dekád (1989 - 2019).

den architektury