Žatecké dvorky

Poznej město z jiné stránky…

2020: Dvorek výtvarný

KDE: Nerudovo náměstí
KDY: 19. září 2020
POŘADATEL: Regionální muzeum K. A. Polánka

V prostoru opraveného, ale prázdného Nerudova náměstí jsme společně s “Akcí kanál” diskutovali vítězné projekty v architektonické soutěži na revitalizaci Havlíčkova náměstí. Ve veřejném mínění vyhrál porotou oceněný návrh č. 2.

 

2019: Dvorek vizionářský

KDE: Náměstí svobody 9
KDY: 14. září 2019
POŘADATEL: Regionální muzeum K. A. Polánka, A dál?, ŽOK, Petr Bažant

Do druhého ročníku jsme přispěli tématem nám nejbližším; architekturou a veřejným prostorem. V hale bývalé spořitelny se korzující návštěvníci mohli zapojit do několika aktivit. Kromě shlédnutí výstavy Žatecké domy vyplňovali také pocitovou mapu města a poslechli si přednášku na téma Žatec a druhý pokus o zápis na Seznam světového dědictví.

 

2018: Dvorek komunitní

KDE: Dvořákova ulice, bývalá counstry scéna
KDY: 15. září 2018
POŘADATEL: Regionální muzeum K. A. Polánka, A dál?, Občasné sdružení, Jitka Barborková (Jíti kvítí) a Gábi Pospíšilová (gabivkuchyni).

Po vzoru chebských a kladenských otevřených dvorků proběhly Dny evropského dědictví netradičním způsobem. Akce spočívala v otevření šestnácti mj. soukromých dvorků v historickém jádru města, které si návštěvníci mohli projít a zažít v nich tematické aktivity. Smyslem této události bylo zažít město jinak, nahlédnout do jeho jádra, potkat se s lidmi a oživit tak centrum, jehož velkou slabinou je poslední roky právě vylidňování.

#zateckedvorky